KSPWr Politechnika Wrocławska

Language

Cooperation

Politechnika Wrocławska
Česká Speleologická Společnost
Sklepy górskie Skalnik
Ścianka wspinaczkowa Zerwa
Speleoclub Wrocław

Dear English-speaking colleagues,

Our webpage is maintained generally in polish but we make every effort to ensure that at least some content will be available in English. If You are interested in some content which is currently without translation please let us know.

Regards,
Members of Speleology Club Wroclaw University of Technology

Z żalem zawiadamiamy, że 30 października 2017 roku, w wieku 75 lat opuścił nas wybitny, pełen ciepła i serdeczności przyjaciel, dr inż. Kazimierz Buchman. Doktor nauk technicznych, taternik od 1964 roku, instruktor taternictwa jaskiniowego od 1972 roku, starszy instruktor od 1994 roku. Członek honorowy Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego i Sekcji Grotołazów Wrocław, sympatyk Speleoclubu Wrocław. Projektant pierwszej wrocławskiej ściany wspinaczkowej w roku 1994. Uczestnik i kierownik wielu wypraw zagranicznych, zapalony podróżnik i odkrywca. Osobisty świadek całej ewolucji współczesnych technik wspinaczkowych i jaskiniowych.


Kaziu był ojcem i opiekunem wrocławskiego środowiska górskiego i jaskiniowego, który wiele swojego czasu poświęcał na nauczanie młodszych kolegów, najpierw jako instruktor, a później - jako nauczyciel akademicki. To właśnie Kaziu był pomysłodawcą zajęć wspinaczki linowej na Politechnice Wrocławskiej, które rozpoczęły się już w 1995 roku, żeby w roku 2004 przenieść się w miejsce, gdzie odbywają się do dzisiaj. Jego ciepło, cierpliwość i dar nauczania sprawiły, że wychował całe generacje znakomitych wspinaczy, grotołazów i instruktorów. Niejeden poważny taternik rozpoczynał swoją przygodę z górami w "Sekcji u Kazia".

Obok nieopisanego żalu, który wypełnia nas po stracie naszego Mentora, pragniemy wyrazić wielką radość, że jako Klub Speleologiczny PWr i Sekcja Wspinaczki Linowej mogliśmy od Kazia Buchmana nauczyć się nie tylko sztuki wspinania i poruszania po linach, ale także ogromnego hartu ducha, który towarzyszył naszemu nauczycielowi przez całe życie. Jesteśmy wdzięczni, że po wielu latach poświęconych na szkolenie, jeszcze trzy lata temu poszedłeś z nami do poważnej jaskini. Niejeden z nas, mając na akcji chwilę kryzysu, zadaje sobie głośne pytanie "co na moim miejscu zrobiłby Kaziu Buchman?" i z uśmiechem zapomina o chłodzie i zmęczeniu, bo przecież Kaziu Buchman nigdy się nie skarżył na żadne niewygody.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w sobotę 4 listopada o godz. 11.00

w kościele Świętej Rodziny na ul. Monte Cassino  68 we Wrocławiu (Sępolno),

a następnie na cmentarzu parafialnym przy ul. Smętnej.


Zgodnie z taternicką tradycją, mile widziany będzie strój jaskiniowy.

Po pogrzebie planowane jest spotkanie całego środowiska górskiego, podczas którego będziemy wspominać Kazia.Z radością informujemy, że na tegorocznym DASie stoisko naszego Klubu zajęło III miejsce w kategorii nagród publiczności. Fotorelację z tego dnia możecie obejrzeć w galerii. Dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali.

Ostatecznie, tuż przed przed rozpoczęciem nowego semestru, udało nam się zorganizować drugą grupę zajęciową ze Wspinaczki Linowej, na którą serdecznie was zapraszamy!

Wraz z początkiem nowego semestru, a więc 28 lutego, ruszają zajęcia ze wspinaczki linowej. Serdecznie zapraszamy do zapisania się na wf do grupy zajęciowej w02-1V (wtorek 8.00-9.30). Niestety jest to jedyna grupa w tym semestrze, więc nie zwlekajcie!

Osobom zainteresowanym dołączeniem do sekcji wspinaczki linowej przypominamy o konieczności skontaktowania się z trenerem Andrzejem Żakiem i przyjścia na pierwszy trening w pierwszy poniedziałek semestru.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.