KSPWr Politechnika Wrocławska

No events found

Wersja językowa

Klub Speleologiczny Politechniki Wrocławskiej

Klub Speleologiczny Politechniki Wrocławskiej powstał w grudniu 2011 roku w celu skoordynowania i sformalizowania działalności jaskiniowej i eksploracyjnej studentów, pracowników i absolwentów Politechniki Wrocławskiej. Dzięki założonej organizacji udaje się nam pozyskiwać środki na działalność zarówno z funduszy uczelnianych jak i od sponsorów. Łatwiej jest też załatwić niezbędne pozwolenia i inne formalności związane z organizacją wyjazdów czy innych imprez.

Pomysłodawcą utworzenia Klubu a zarazem pierwszym prezesem był Adam Pyka od kilku lat związany z Sekcją Wspinaczki Linowej. Opiekunem organizacji i jednocześnie członkiem honorowym Klubu został dr Kazimierz "Kazio" Buchman, znany i ceniony w środowisku speleologicznym instruktor taternictwa jaskiniowego. W skład pierwszego Zarządu weszły jeszcze: Aleksandra Mańka jako wiceprezes, Magdalena Sikora jako sekretarz oraz Aleksandra Szczęsna jako skarbnik. Informacje o obecnym Zarządzie można znaleźć w dziale Kontakt.

Członkowie

Członkowie Klubu w dużej mierze wywodzą się ze studentów realizujących uczelniany kurs sportowy "Wspinaczka Linowa", część z nich to zawodnicy Sekcji Wspinaczki Linowej, lecz także nie brakuje osób które odnalazły naszą organizację w spisie uczelnianych organizacji studenckich i przyszły na spotkanie.

Cele organizacji

W myśl statutu Klubu, głównymi celami organizacji są:

• propagowanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej speleologii oraz dziedzin pokrewnych m.in. przez prowadzenie witryny internetowej,
  • umożliwienie studentom zdobycia dodatkowej, interdyscyplinarnej wiedzy i praktycznych umiejętności, m.in. w zakresie technik linowych,
  • wspieranie studenckiej działalności speleologicznej,
  • nawiązywanie współpracy z instytucjami państwowymi oraz innymi pozauczelnianymi organizacjami, których cele są zbieżne z celami organizacji,
  • prowadzenie działalności naukowo – badawczej, w tym udział oraz organizacja konferencji, warsztatów, seminariów oraz prezentacji,
  • organizacja zajęć terenowych związanych tematycznie z działalnością organizacji,
  • organizacja spotkań tematycznych oraz wyjazdów integracyjnych i szkoleniowych,
  • integracja środowiska studenckiego.

Powyższe cele udaje się z powodzeniem realizować dzięki wielkiemu zaangażowaniu członków Klubu oraz znakomitej współpracy z podobnymi organizacjami, m.in. Speleoklubem Wrocław, Sekcją Grotołazów Wrocław jak też i sponsorami, m. in. firmą Skalnik. Serdecznie dziękujemy!

Historyczna lista Zarządów Klubu:

Kadencja 2016 - wiosna:

Kadencja 2015:

Kadencja 2014 - jesień:

Kadencja 2014 - wiosna:

Kadencja 2013:

Kadencja 2012:

Kadencja 2011:

Regulamin KSPWr - aby otworzyć, kliknij tutaj

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.